PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kdy mohu přijít?

Přijít se můžete podívat na jakýkoliv trénink v týdnu, nejlépe po předchozí telefonické dohodě s některým ze zástupců dojo.

Pokud budete chtít, můžete si první cvičení vyzkoušet, abyste věděli, zda pro vás cvičení i naše dojo budou vhodné. Přijďte prosím alespoň 20 minut předem, abyste se mohli v klidu převléci, trochu se rozcvičit a seznámit se s lidmi v dojo. První trénink je zdarma.

Jestliže se vám u nás bude líbit, můžete vyplnit přihlášku a začít chodit.

Zápis a registrace

Pro vstup do dojo je nejprve nutný pohovor se zástupci dojo, vedoucí dojo a technickým ředitelem. Na základě společné dohody a souhlasu všech stran vyplníte přihlášku do dojo v podobě Google formuláře. Zde se zároveň seznámíte s podmínkami vstupu do dojo. Tyto podmínky si dobře pročtěte, než formulář odešlete, je v nich řada důležitých informací.

Pro dospělé a studenty nad 15 let (ve věku mezi 15 – 18 lety žáka vyplňují rodiče). https://forms.gle/gFEVU32YN5ieZEdD6

V sekci Ke stažení najdete platební podmínky dojo, pravidla chování v dojo, příručku pro začínající aikidisty a další zajímavé informace.

Co si vzít sebou?

Pro začátek budou stačit tepláky a tričko s dlouhým rukávem. V dojo cvičíme na boso a dbáme přísné hygieny. Vezměte si proto s sebou také přezůvky, ručník a mýdlo na umytí nohou před tréninkem.

Šatny máme oddělené pro muže a ženy, s vlastním zázemím, sprchami a WC, takže se na trénink můžete v klidu připravit.

Později si můžete zakoupit keikogi (často nesprávně nazývané kimono). V dojo máme kartičku na slevy do některých obchodů, stačí si o ní říci. Nejčastěji nakupujeme v obchodě Hayashi, https://www.hayashi.cz.

Kolik a jak se platí?

První zkušební cvičení je zdarma. V případě rozhodnutí stát se členem dojo je základní platba 1.000,- Kč / měsíc. Příspěvek se hradí pravidelně, nejlépe trvalým příkazem, včetně letních měsíců. Platbu je třeba poslat vždy na následující měsíc dopředu tak, aby byla na účtu dojo do 25.dne v měsíci na následující měsíc.
 
Zvýhodněný roční příspěvek činí 11.500,- Kč, půlroční 5.800,- Kč. Ušetříte tedy 500,- či 400,- Kč / rok. Této platbě dáváme přednost a děkujeme za ni. 
 
Studenti a děti nad 14 let hradí 7.000,- Kč / rok. V tomto případě mohou cvičit i o prázdninách. Měsíční platby činí 700,- Kč měsíc. V případě studentské platby dospělých nad 18 let je nutno se prokázat studentskou průkazkou. 
 
Číslo účtu pro všechny platby je 1055211002/5500. 
 
Variabilním symbolem je den narození člena dojo ve tvaru MMDDRRRR. Další podmínky jsou uvedeny na webových stránkách aikido-praha.cz v sekci Platební podmínky. 
 
Školné se hradí i v případě krátkodobé nepřítomnosti studenta. V případě dlouhodobé neúčasti je třeba písemně informovat zástupce dojo s udáním důvodů. 
 
Přerušení úhrady příspěvků je možné pouze po písemném oznámení, například pro dlouhodobou nemoc či nepřítomnost, a to od následujícího měsíce v kalendáři. Není možné vynechat platby pro nedostatek času studenta bez dalšího odůvodnění.  Příspěvky jsou v případě neoznámené neúčasti vyžadovány i zpětně. 
 
 
 
Členství v Aikido Česká republika, z. s. 

AIDP je součástí zájmového spolku Aikido Česká republika, z.s.  podporujícího rozvoj Aikido v České republice.Všichni členové dojo se stávají zároveň členy Aikido ČR. 
 
Každý nový člen dojo se stává současně členem této asociace. To mu umožňuje skládat zkoušky a nadále se v Aikido technicky rozvíjet. Jeho příspěvek napomáhá rozvoji Aikido a jeho výuce i vzájemné spolupráci dojo a lidí. 
 
Členský poplatek na rok činí 600,- Kč  a hradí se na účet AIDP číslo 1055211002/5500 při vstupu do dojo a na začátku každého kalendářního roku dle aktuální výše. Ukončení členství.
Členství v dojo se ukončuje písemně:

1. Zasláním sdělení s odůvodněním na e-mail: aidpraha@gmail.com  
2. Osobním předáním písemného prohlášení o ukončení členství vedoucím zástupcům dojo. 

 
Členství v AIDP bude zrušeno začátkem následujícího kalendářního měsíce.  Bez řádného ukončení členství nelze zrušit platby za cvičení. 
 

Místo, kde se dojo nachází najdete v sekci Kontakty.