Pro zájemce o aikido

Kdy mohu přijít?

V sekci Kdy a kde cvičíme uvidíte, kdy a kde trénujeme a přijít se můžete podívat na jakýkoliv trénink a klidně si hned zacvičit. O Aikido si můžete popovídat se členy dojo nebo instruktorem vedoucím trénink.
První cvičení je zdarma. Bude-li se vám líbit, můžete ihned vyplnit přihlášku a začít chodit cvičit.

Co s sebou?

Pro začátek budou stačit tepláky a tričko s dlouhým rukávem. Vezměte s sebou též ručník a mýdlo na umytí nohou před tréninkem a přezůvky. Cvičíme naboso, proto dbáme přísné hygieny.
Později si můžete koupit keikogi (často nepsrávně nazývané kimono) . V dojo máme i kartičku na slevy do některých obchodů, stačí si o ní říci.
Šatny máme oddělené pro muže a ženy.
Přijďte prosím alespoň 20 minut předem, abyste se mohli v klidu převléci a rozcvičit.

Jak probíhá trénink?

Každý trénink začíná krátkým zklidněním (meditací v sedě) a pozdravem. Následují dechová cvičení a pečlivá rozcvička na zahřátí. Často zařazujeme nácvik úderů a kopů na lapy a pak navazuje cvičení Aikido. Cvičíme ve dvojicích nebo skupinách. Není výjimkou, že na tréninku také pracujeme se zbraněmi (jo, bokken, tanto, hojo bokken).

Zápis a registrace

Pokud se vám první cvičení a atmosféra v dojo líbily, můžete se do dojo zapsat tím, že vyplníte Přihlášku člena dojo. Ta vám umožňuje navštěvovat všechny tréninky dojo a zavazuje vás platit pravidelné členské příspěvky.
AIDP je zároveň členem Slovenské asociace aikido. Po třech měsících cvičení se automaticky stáváte také členy této organizace, jež nám umožňuje kvalitní výuku a mezinárodní spolupráci s Hombu Dojo v Japonsku, které je kolébkou aikido.
Přihlášku, pravidla chování v dojo, příručku pro začínajíci aikidisty a další zajímavé informace najdete v sekci Ke stažení.

Příspěvky:

Měsíční platby
dospělí 700 Kč
studenti 500 Kč
Jeden trénink pro nečlena dojo
150 Kč
Trénink Michela Quaranty pro nečlena dojo
200 Kč
Děti
měsíčně  za 1 trénink týdně 300 Kč
za 2 tréninky týdně 500 Kč

Pro začátečníky je první hodina zdarma!

 

Placení probíhá bankovním převodem na náš účet u Fio Banky. Peněžní příspěvky AID, o.s. slouží k zajištění vysoké kvality výuky, rozvoji znalostí a dovedností instruktorů a budování dobrého zázemí dojo.

Číslo účtu: 2800308977/2010